Fermy rodzicielskie

Własne stada rodzicielskie to gwarancja pochodzenia naszych produktów i ich najwyższej jakości. Ptaki dorastają w naszych nowoczesnych fermach odchowu, dzięki czemu od samego początku procesu produkcji mamy pełną kontrolę nad jakością jaja wylęgowego. Po osiągnięciu odpowiedniej dojrzałości są przewożone do ferm nieśnych, które znajdują się w Białym Dworze, Koziej Górze, Babiętach Wielkich, Gałdowie, Limży i Mózgowie . Nad prawidłowym przebiegiem każdego etapu czuwają nasi najlepsi pracownicy oraz lekarze weterynarii. Wszystko odbywa się z zachowaniem restrykcyjnych norm sanitarnych.

Szczególną wagę przykładamy do warunków, w jakich przebywają indyki. Zapewniamy im komfortowe otoczenie. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami. Są szczelnie zamknięte oraz wyposażone w nowoczesne systemy wentylacji kominowej i tunelowej (Combi-Tunnel). Dzięki temu bez względu na sezonowe zamiany pogody, panuje w nich stały klimat. To pozwala również zachować właściwe i niezmienne parametry produkcji.

Budynki są wyposażone w nowoczesne urządzenia sterujące, systemy schładzania, pompy do sanityzacji wody, czujniki Co2, wilgotności, podciśnienia, temperatury oraz szybkości przepływu powietrza.

Nasze fermy nieśne są największe w Polsce, dlatego w krótkim czasie możemy zrealizować duże zamówienia. Stosowane przez nas rozwiązania technologiczne zapewniają pełne bezpieczeństwo biologiczne. Pisklęta pochodzące z jednego stada mają wysoki i jednorodny status zdrowotny, co znacznie ułatwia odbiorcom dalszą hodowlę.

Nasze obiekty są położone w rejonach zapewniających pełną bioasekurację – w pobliżu lasu, z dala od jakichkolwiek innych obiektów inwentarskich. Nie są narażone na żadne szkodliwe czynniki.