Gerczak Farm Open Day – Konferencja Aviagen Turkeys oraz Gerczak

W spotkaniu wzięło udział 180 hodowców z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Niemiec, a także przedstawiciele firm paszowych, ubojni, lekarze weterynarii. Goście odwiedzili, m.in. nowoczesne fermy rodzicielskie GERCZAK Nord-Pol Hatchery. 

„Dzień Otwarty w Firmie Gerczak oraz Konferencja” odbyły się 25 sierpnia 2016 roku. GERCZAK Nord-Pol Hatchery zorganizował je wspólnie z największym na świecie dostawcą stad zarodowych indyka – Aviagen Turkeys.

Spotkanie zostało podzielone na część seminaryjną w Hotelu Jażdżówki k. Iławy oraz wizytę w obiektach naszej firmy. Uczestniczyło w nim 180 hodowców z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Niemiec, a także przedstawiciele firm paszowych, ubojni i lekarze weterynarii.

Goście mieli okazję odwiedzić 4 fermy rodzicielskie, w tym dwie fermy odchowu położone w Jakubowie i Ząbrowie oraz dwie fermy nieśne położone w Gałdowie i Babiętach Wielkich. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wizytacja w ostatnim obiekcie, która połączona była z możliwością obejrzenia fermy od wewnątrz oraz zapoznania się z podstawowymi wykonywanymi na niej pracami.

Podczas zwiedzania nie brakowało licznych pytań ze strony hodowców, m.in. na temat wyposażenia fermy oraz zagadnień specjalistycznych związanych ze sztuczną inseminacją i produkcją jaj wylęgowych.

Po powrocie z ferm odbyła się część konferencyjna. Gości przywitał Anatol Gerczak wraz z Dyrektorem Generalnym Aviagen Turkeys Clay’em Burrows. Nasz partner podkreślił w swoim wystąpieniu, iż aktualnie fermy rodzicielskie firmy Gerczak są najnowocześniejszymi obiektami tego typu, jakie dotychczas widział, zaś wysoki poziom produkcji plasuję firmę w czołówce branży.

dsc_3202

dsc_2920

dsc_2891

dsc_2955

dsc_2997

dsc_3016

dsc_3068

dsc_3143

dsc_3236

dsc_3263

dsc_3389

dsc_3434