GERCZAK Nord-Pol Hatchery świętuje 20-lecie istnienia

W uroczystości zorganizowanej z okazji jubileuszu wzięło udział ponad 260 osób. Poza pracownikami galę uświetnili zagraniczni partnerzy firmy, hodowcy z Polski i Europy, a także przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, władz lokalnych oraz lekarze weterynarii. Gratulacjom nie było końca.

Historia firmy GERCZAK Nord-Pol Hatchery rozpoczęła się w 1998 roku. Wtedy Danuta i Anatol Gerczak, jeden z najlepszych specjalistów z branży, w Lasecznie koło Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) zbudowali od podstaw nowoczesną wylęgarnię. Zakład bardzo szybko zaczął się rozwijać, m.in. 2005 roku przeszedł gruntowną modernizację zgodną z restrykcyjnymi normami Unii Europejskiej. Przełomowym momentem było stworzenie w 2013 roku własnych stad rodzicielskich indyków. Obecnie w skład kompleksu wchodzi dziesięć nowoczesnych ferm rodzicielskich, budowanych zgodnie ze standardami w zakresie zabezpieczenia bioasekuracyjnego. To jedne z najnowocześniejszych takich obiektów w Europie.

Z okazji 20-lecia istnienia GERCZAK Nord-Pol Hatchery 17 maja 2018 roku w Hotelu Jażdżówki koło Iławy obyła się specjalna uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili ją wszyscy, którzy od wielu lat współpracują z firmą i przyczyniają się do jej rozwoju. Jubileusz uświetniło ponad 260 znamienitych Gości. Wśród nich znaleźli się hodowcy z Polski oraz takich europejskich krajów jak Litwa, Białoruś i Ukraina. Obecni byli także przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz lokalnych władz. Zjawili się również reprezentanci zaprzyjaźnionych hodowli i powiatowi lekarze weterynarii. Wydarzenie nie mogło się odbyć bez udziału zagranicznych kontrahentów, m.in. z Francji, Kanady i Włoch. Nie zabrakło też kluczowego partnera i wiodącego na świecie dostawcy indyczych stad zarodowych, czyli Aviagen Turkeys.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez właściciela firmy Jarosława Gerczaka, który podziękował wszystkim za przybycie oraz wieloletnią udaną współpracę. Słowa uznania skierował także do pracowników, którzy każdego dnia udowadniają swoje zaangażowanie i profesjonalizm. Warto podkreślić, że obecnie załoga GERCZAK Nord-Pol Hatchery to ponad 150 osób, doskonałych fachowców w swojej dziedzinie. Następnie wyświetlono film prezentujący historię oraz 20-letnie osiągnięcia firmy. To nie koniec miłych akcentów. W ramach oficjalnej części hodowcy najdłużej z nią współpracujący otrzymali przygotowane na tę okazję statuetki oraz dyplomy. Spotkało się to z niezwykle miłym przyjęciem i niejednokrotnie wzruszeniem kontrahentów. Wielu z nich pracuje z GERCZAK Nord-Pol Hatchery od samego początku. Na końcu statuetkę oraz dyplom otrzymał dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Aviagen Turkeys Richard Hutchinson, który także jest z nią związany od momentu powstania. Jego znajomość z Anatolem Gerczakiem jest jeszcze dłuższa, bo rozpoczęła się w 1990 roku.

Po zakończeniu przemówień Goście ustawili się w długiej kolejce, aby pogratulować sukcesów z ostatnich 20 lat oraz złożyć życzenia pomyślności. Była to ogromnie satysfakcjonująca i przyjemna chwila.

Jubileuszowi towarzyszyła również część nieoficjalna. Goście bawili się tak znakomicie, że trwała niemal do białego rana. Panowała przyjazna atmosfera, a wszyscy z pewnością będą wspólnie spędzony czas wspominać bardzo ciepło.

Jest mi niezwykle miło, że tyle znakomitych osób związanych z branżą, a przede wszystkim z naszą firmą, postanowiło świętować z nami ten jubileusz. Mogliśmy w ten sposób podziękować im za dotychczasowe wspólne działania i pokazać, że w przyszłości nadal zależy nam na owocnej współpracy. Przede wszystkim jednak mieliśmy okazję podzielić się swoją radością z tego, jak dynamicznie rozwija się GERCZAK Nord-Pol Hatchery i co udało nam się zbudować – podsumowuje Jarosław Gerczak.