Nasza firma z prestiżową nagrodą

Budowa Fermy Rodzicielskiej Indyków w Babiętach Wielkich została wyróżniona przez władze gminy Susz w kategorii „Inicjatywa roku – Innowacyjność technologii”. Statuetkę odebraliśmy z rąk Burmistrza oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wręczenie nagród odbyło się 22 stycznia podczas spotkania noworocznego w Chełmżycy organizowanego przez gminę Susz. Podczas uroczystości, w której brali udział znamienici Goście, m.in. posłowie, przedstawiciele administracji oraz przedsiębiorcy, zostały również docenione najważniejsze wydarzenia i inwestycje, przyczyniające się do rozwoju tego obszaru. Nasza firma otrzymała statuetkę w kategorii „Inicjatywa roku – Innowacyjność technologii” za budowę nowoczesnej Fermy Rodzicielskiej Indyków w Babiętach Wielkich. Odebraliśmy ją z rąk Burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

– Jest nam bardzo miło, że nasze przedsięwzięcie jest chwalone nie tylko przez specjalistów z branży, ale również przez władze samorządowe – mówi Anatol Gerczak, właściciel GERCZAK Nord-Pol Hatchery. – Chcemy, aby nasze działania przyczyniały się do postrzegania Warmii i Mazur jako regionu, który jest liderem w wykorzystywaniu najnowocześniejszych rozwiązań z poszanowaniem natury. Najlepszym dowodem na to, jak wiele korzyści przynosi takie połączenie, jest właśnie nasza inwestycja.

Przypomnijmy: obiekt w Babiętach jako pierwszy w Polsce gwarantuje pełną bioasekurację i spełnia najbardziej restrykcyjne normy w reprodukcji indyka. Ze względu na dogodne warunki lokalizacyjne, pozwalające zachować wysokie standardy oraz bardzo dobrą współpracę z lokalnymi władzami, firma zdecydowała o utworzenie w gminie Susz dwóch kolejnych ferm rodzicielskich indyków. Pierwsza z nich zostanie uruchomiona już w lutym br. roku, zaś kolejna w czerwcu 2016.