Otwarcie nowoczesnej fermy w Babiętach Wielkich

Zastosowane rozwiązania zapewniają pełną bioasekurację. Cały cykl produkcyjny: od sztucznej inseminacji do zbioru, selekcjonowania i magazynowania jaj odbywa się w całkowicie bezpiecznych warunkach. 

Jest to najnowocześniejsza i pierwsza w Polsce ferma rodzicielska zaprojektowana z wykorzystaniem technologii zapewniających pełną bioasekurację. Jest zabezpieczona przed wszelkimi patogenami czyli czynnikami chorobotwórczymi, jakie mogłyby się dostać do niej z zewnątrz. Całość jest skomunikowana łącznikiem, dzięki czemu pracownik przechodzi przez bramę wejściową wprost do budynku socjalnego, gdzie znajdują się szatnia i prysznic. Następnie udaje się do tzw. strefy czystej i odtąd porusza się wyłącznie wewnątrz kompleksu. Cały cykl produkcyjny – od sztucznej inseminacji do zbioru, selekcjonowania i magazynowania jaj odbywa się w całkowicie bezpiecznych warunkach.

To kolejne przedsięwzięcie, które ma zapewniać naszym Klientom zdrową jakość. Kieruje nami również troska o dobre warunki pracy naszej załogi oraz komfort zwierząt. Wprowadziliśmy standardy, które gwarantują spełnianie najbardziej restrykcyjnych norm w reprodukcji indyka. Ma to pomóc zapobiegać takim zdarzeniom, o jakich było głośno np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystąpiły niespotykane dotychczas ogniska ptasiej grypy. W efekcie zakażone i wybite zostały miliony indyków, w tym setki tysięcy stad rodzicielskich. Odbiło się to na największym w historii kryzysie branży w USA i do chwili obecnej ma swoje reperkusje, także dla światowej produkcji. Przyczyną tej sytuacji była, m.in. zbyt mała dbałość o bioasekurację. Dlatego GERCZAK Nord-Pol Hatchery przykłada szczególną wagę do tych aspektów, co potwierdza również nowa inwestycja.

Ferma Babięty Wielkie została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi opracowanymi we współpracy ze specjalistami z angielskiej firmy Aviagen Turkeys. Wypracowane rozwiązania zapewniają możliwie największe zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami, które mogłyby dostać się na fermę.

BabietyWlk_1970638-prev

BabietyWlk_1970662-prev