Pisklęta

Oferta GERCZAK Nord-Pol Hatchery to jednodniowe, najwyższej jakości pisklęta indycze typu BUT BIG-6 z własnych stad rodzicielskich. Pracujemy tylko ze sprawdzonymi i doświadczonymi partnerami, cieszącymi się prestiżem i zaufaniem w branży. Gwarantujemy jednorodność materiału genetycznego.

W wylęgarni stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania. Pisklęta przychodzą na świat dzięki aparatom Petersime, lidera w produkcji i stosowaniu zaawansowanych światowych technologii. Trafiają do nich odkażone jajka, które po dziesięciu dniach poddaje się świetleniu w celu wyeliminowania tych niezapłodnionych. Zapłodnione wracają ponownie do komór lęgowych, a następnie do aparatów klujnikowych. Po kilku dniach następuje wylęg.

Nad prawidłowym przebiegiem cyklu czuwa oprogramowanie aparatów kontrolujących podstawowe parametry – wilgotność, temperaturę i wentylację. Cały proces produkcyjny podlega reżimowi sanitarno – weterynaryjnemu i jest nadzorowany przez najlepszych fachowców z branży indyczej. Aby wyeliminować jakiekolwiek wady piskląt do procesu seksowania zaangażowani zostali wyłącznie pracownicy z Korei Południowej.

Po selekcji ptaki są przygotowywane do transportu specjalistycznymi samochodami, które dowożą je do odbiorców.

Dzięki nowoczesnemu systemowi wylęgu oraz możliwościom technicznym możemy wyprodukować do 10 milionów piskląt rocznie.