GERCZAK Nord-Pol Hatchery otwiera 3 nowoczesne fermy

2016 rok to kolejne niezwykle istotne inwestycje w rozwoju naszej firmy. Otworzyliśmy trzy kolejne  nowoczesne fermy odchowu: Ferma Jakubowo, Ferma Ząbrowo oraz Ferma Augustyny. 

Innowacyjność i rozwój to jedne z najważniejszych zasad, jakie przyświecają działalności GERCZAK Nord-Pol Hatchery. Najlepszym dowodem na to są kolejne inwestycje firmy. Tylko w 2016 roku otworzyliśmy aż trzy nowoczesne fermy odchowu: Ferma Jakubowo, Ferma Ząbrowo oraz Ferma Augustyny.

Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami bioasekuracji, co oznacza, m.in. położenie obiektów w oddali od innych budynków inwentarskich. Podobnie jak w przypadku ferm nieśnych, są skomunikowane łącznikiem. Dzięki temu pracownik przechodzi przez bramę wejściową wprost do budynku socjalnego, gdzie znajdują się szatnia i prysznic. Następnie udaje się do tzw. strefy czystej i odtąd porusza się wyłącznie wewnątrz kompleksu.

Fermy są wyposażone w nowoczesne urządzenia sterujące klimatem, jak również w system chłodzenia pad cooling, który zapewnia optymalne warunki bytowania ptaków, także podczas upałów.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że są to najnowocześniejsze obiekty przeznaczone do odchowu indyków reprodukcyjnych w Europie.

To kolejne przedsięwzięcia, które gwarantują naszym Klientom najlepszą jakość. Zapewniają również doskonałe warunki pracy naszej załodze oraz komfort zwierząt.

Dzięki inwestycjom firma znacznie zwiększyła możliwości produkcyjne wysokiej jakości indyczych jaj wylęgowych. Obecnie GERCZAK Nord-Pol Hatchery jest właścicielem ośmiu ferm rodzicielskich indyków.